У травні 2015 року українці відзначили століття перемоги Січових cтрільців на горі Маківка. Українські герої поклали своє життя у травні 1915 року, зупиняючи наступ російських військ. Бої за гору Маківку проходили під час Першої світової війни на східному фронті в Карпатах між підрозділами австро-угорських та російських військ. Маківка була зайнята Січовим Стрілецтвом 22 березня, і відтоді бої за неї майже не припинялись протягом 60 днів. Ця гора стала на той час ключовим пунктом оборони австрійської Південної армії, тому що закривала найкращі підходи російській армії до німецьких військ та не дозволяла російському війську пробитися по річкових долинах до Тухлі і Славська.
Найзапекліша боротьба за гору Маківку тривала з 29 квітня до 2 травня 1915 року. Австрійські частини відступали під натиском російських військ, які зайняли половину гори.Упродовж чотирьох днів Українські Січові Стрільці вистояли під натиском російських військ та зуміли втримати позиції. Запекла оборона Маківки дозволила 55-й австро-угорській піхотній дивізії повністю виконати поставлені перед нею стратегічні завдання, зокрема не дозволила військам російської армії прорватися через карпатські перевали і вийти на оперативний простір до Угорської рівнини, що створило б катастрофічні наслідки для австро-угорського фронту, і в разі успіху російських військ - виходу Австро-Угорщини з війни, а також виграла час для зосередження німецьких військ на ділянці Горліце-Тарнув і наступного успішного прориву російського фронту, який призвів до загального відступу російських військ з Галичини. За оцінками істориків, перемога у бою на горі Маківка стала важливою сторінкою в військовій історії України. У 1999 році на горі Маківці був відкритий меморіал, впорядковані могили січових стрільців.
Саме цім подіям було присвячене історичне повідомлення «Січові стрільці – гордість України», яке було проведене для учнів 8-б класу Костянтинівського ліцею в рамках засідань клубу «Співуче слово». Провідний бібліотекар ЦМПБ Людмила Ганнич повідомила історичні факти та продемонструвала відеоматеріал на пісні січових стрільців: «Ой, у лузі червона калина», «Ой, видно село» та інші. Учні узнали, що у багатьох містах є вулиці, названі на честь Січових cтрільців: Київ, Біла Церква, Львів, Івано-Франківськ, Коломия, Тернопіль, Шепетівка, Хмельницький; у місті Рівне є провулок Січових Стрільців.